PokeFail 2011

PokeFail 2011
22 sierpnia 2011
01:12

·         Home
·         Forum
·         Podcast
·         Czytelnia
·         Recenzje
·         Inne
·         Współpraca / Reklama
·         Redakcja
·         Deadly Serious
Home > Czytelnia > PokeFail 2011 – relacja z PokeDay 2011
PokeFail 2011 – relacja z PokeDay 2011

Ten dzień zapowiadał się cudownie. Przecież każdy uwielbia wstawać z bólem głowy o dziewiątej rano w sobotę, żeby o dziesiątej być na miejscu i czekać niecierpliwie na PokeDay, na Celebiego, walki i quizy. Moje roztargnienie sprawiło niestety, że do dwunastej łaziłem po Polu Mokotowskim i wydzwaniałem po znajomych z pytaniem gdzie jest pub Merlin i czy w ogóle istnieje.

Dopiero później dowiedziałem się że na Valhallę wkradł się mały troll i pozamieniał nazwy własne, bo nazwa klubu brzmiała Marilyn. Ale co poradzić – w końcu Merlin/Marilyn brzmi tak samo, więc gdzie problem? Wszystko byłoby fajnie i wygodnie, gdyby tylko ktoś napisał sprostowanie wcześniej, niż wieczór przed eventem – mogę sobie tylko wyobrazić, że goście zza granicy mogli być już wtedy w drodze, a było ich przynajmniej kilkoro.
No ale nie wiedziałem jeszcze wtedy że to dopiero początek problemów.

Spodziewałbym się po wydarzeniu takiej rangi dobrej organizacji, wynajętego lokalu czy grupki organizatorów – niestety nie dane było mi zobaczyć żadnej z tych rzeczy. Pierwszym problemem był sam lokal – pani w środku nie wiedziała nic o żadnych pokemonach, czy ich fanach i zażądała pieniędzy za wynajem, który podobno był wcześniej ustalony. Impreza musiała przenieść się na zewnątrz i nawet  wyszło jej to troszkę na dobre, bo nigdzie nie było żadnych oznaczeń że taki PokeDay się tu odbywa, a grupa ludzi z DS-ami to już coś zauważalnego. Jeżeli ktoś, tak jak ja, szukał Merlina, to mógł chociaż natknąć się na grupę Nintendoświrów i trafić na miejsce.


Wszystko zaczęło się lekko po 12 i już o 12:30 pierwsi goście chodzili zadowoleni w koszulkach3DS. Przed nami był turniej, quiz i łapanie Celebiego – bo to chyba było najważniejsze w tym wszystkim. Szkoda tylko, że event toczył się sam, jakby bez udziału organizatorów, a raczej jednego organizatora – Daru. Gdzieś koło 13 ruszyła bowiem konsola z Celebim i wszyscy mogli go spokojnie pobrać, problemem był tylko brak powiadomienia kogokolwiek o tym ‘że już można’ i do kiedy można będzie.

I tak to sobie trwało radośnie i powoli – samo sobie – aż do godziny 15, o której mniej więcej miał zacząć się turniej walk Pokemon. Do tej pory ludzie po prostu rozmawiali o tematach okołopokemonowych, wymieniali się swoimi stworkami, czy po prostu łapali się na streetpassy. Turniej rozpoczął się punktualnie, niestety przyniósł frajdę chyba tylko graczom startującym, bo jedynym sposobem na obejrzenie walki było przeciśnięcie się przez mały tłum gromadzący się tuż za plecami trenerów. Nikt nie pomyślał nawet o rzutniku.


A potem znów wróciliśmy do zabawiania samych siebie, bo kolejne atrakcje miały zacząć się około 17. Nie wiem właściwie, czy w ogóle by się odbyły, bo mniej więcej w tym momencie Daru dostał już wsparcie ze strony czyichś rodziców, którzy ogarnęli gromadkę pokefanów i pozostałe konkursy – pytanie: co by się stało, gdyby nie ich zaradność?

O konkursie rysowania nie będę pisał, bo nie mam zielonego pojęcia o rysowaniu – o wiele ciekawszy był test z wiedzy o pokemon, bo został przygotowany w dwóch wersjach językowych, polskiej i półangielskiej a i sam w sobie był dość ciekawym zjawiskiem. Do samego końca wydawało mi się, że nie może być nic prostszego od testu wiedzy o pokemonach – musiałem jednak szybko zweryfikować poglądy. Pytania były ułożone jak dla hardkorowego fanboja poków, znającego odcinki seriali czy statystyki pokemonów na pamięć.


Po zakończeniu ostatnich dwóch konkursów przyszedł czas na rozdanie nagród.. i tu padło kolejne, prawdopodobnie ostatnie już rozczarowanie dnia. Przez kiepską organizację, a raczej jej brak, zginęła jedna z nagród – i to raczej ta cenniejsza – czyli Pokemon Black na DS-a. Zginęła Nie było jej. Zapodziała się nagroda.

Na koniec mogę tylko dodać, że mimo wszystko bawiłem się całkiem dobrze, a w powietrzu można było wyczuć pokemonową atmosferę – tą specyficzną życzliwość, zgraję sympatycznych ludzi, spokojną zabawę w łapanie stworów. Szkoda tylko, że musieliśmy sobie sami organizować czas. Bardzo miłym punktem dnia był też czyjś tata, który przyszedł na event tylko po to, aby złapać Celebiego dla swojego dzieciaka – potrzebował oczywiście pomocy z ogarnięciem DS-a, ale chyba w tym momencie wszystkim nam się wydawało, że to najlepszy tata na ziemi.

Nie można też zapomnieć o tym, że event został objęty patronatem Nintendo Polska, za co chciałbym podziękować odpowiednim osobom – przede wszystkim za ufundowanie nagród. Szkoda że nie wszystkie trafiły w ręce zwycięzców, na przyszłość po prostu radzimy sprawniej dobierać samych organizatorów :)

Wielkie pozdro dla użytkowników Deadly, którzy zjawili się na dniu Pokemonów, czyli Jakuboxa, Salonowego Wampira, Fornala, Piotrabova, Robito i dla mnie, oczywiście, niżej podpisanego:

Pana Tutoriala

·         12
12
12
12
12
12
12
12
12
Prawdopodobnie podobne wpisy:
·         Aktualizacja 3DS-a 07.06.2011
·         [Polska] NINTENDO BMX DAY 2011
Kategorie:CzytelniaTagi:
1.    Jab
Sierpień 21st, 2011 at 14:59 | #1
Odpowiedz | Cytuj
Z tego co pamiętam, to turniej ruszył kilkanaście minut (jakiś kwadrans) po godzinie 14-tej. Ale ogółem dobra relacja. No i ten tytuł :)
2.    Sabikku
Sierpień 21st, 2011 at 15:11 | #2
Odpowiedz | Cytuj
O cholera, „nagroda się zapodziała” to najzabawniejsza i zarazem najbardziej żałosna rzecz, o jakiej przeczytałem w ostatnim czasie :D.
3.    Poxer
Sierpień 21st, 2011 at 15:14 | #3
Odpowiedz | Cytuj
Chyba zaczynam się cieszyć, że mnie tam nie było.
4.    kelen
Sierpień 21st, 2011 at 15:20 | #4
Odpowiedz | Cytuj
Zazdroszczę autorowi, że mógł wstać o 9 – ja musiałem być na nogach od 5 :D
O możliwości pobrania Celebiego była informacja (można to było zrobić kilka minut po 12), tylko, że jak ktoś stał dalej od miejsca gdzie organizator był (tak, był, nosił plakietkę jak kilka innych osób, a rodzice/dorośli/czy ktokolwiek to był wspomagali Daru od początku) to się nie usłyszało. Miałem nadzieję, że tamten głośnik co był instalowany to właśnie do tego, żeby przez mik coś ogłaszać, ale właśnie, właściciele/pracownicy lokalu jakby nie wiedzieli co się dzieje… I jak teraz przeczytałem, że faktycznie nie wiedzieli to… szkoda gadać.
Turniej zaczął się o 14, nie o 15. I nie wiem czy rzutnik byłby jakimś idealnym rozwiązaniem, szczególnie w taką pogodę :) Przede wszystkim dobrze by było, jakby to było gdzieś w środku. Od początku sądziłem, że event w jakimś lokalu w miejscu XY nie wypali, trzeba było to zrobić najlepiej w jakimś centrum handlowym/sklepie jak za granicą, ale pewnie wynajęcie kawałka miejsca byłoby duuużo droższe.
5.    Piotrbov
Sierpień 21st, 2011 at 15:30 | #5
Odpowiedz | Cytuj
Piotrbov’a. Ten „Piotr…” się nie odmienia ;) A tak ogólnie to było naprawdę spoko.
6.    Jab
Sierpień 21st, 2011 at 15:41 | #6
Odpowiedz | Cytuj
Kurde Piotrek, który to Ty byłeś? Za chooya Cię nie kojarzę.
7.    Rathian
Sierpień 21st, 2011 at 15:49 | #7
Odpowiedz | Cytuj
:lol: Świetna relacja :D
8.    boltzman/papciuniu
Sierpień 21st, 2011 at 16:22 | #8
Odpowiedz | Cytuj
No – treściwie, ładnie chyba jednak gorzej z imprezą, ale następnym razem powinno być lepiej. Wszak uczymy się na błędach.
9.    Salonowy Wampir
Sierpień 21st, 2011 at 16:31 | #9
Odpowiedz | Cytuj
Ładna relacja. :)
Po przespaniu całej imprezy i przemyśleniu, to w sumie aż tak źle, jak nam się wczoraj wydawało to nie wypadło. Było trochę nudnawo i bez wielkiej pompy i jupiterów, które nadały by imprezie większą rangę. Następnym razem trzeba zebrać do organizacji imprezy większą grupę i ogarniać to wszystko trochę wcześniej. Poza tym organizator powinien być na miejscu przynajmniej godzinę wcześniej, a nie spóźniony kilka minutek.
@kelen – Rzutnik prezentujący walki pokemon byłby super. Byłyby jakieś emocje, jak na zawodach e-sportowych. Poza tym przydałby się jeszcze jakiś host, który cały czas nawijałby przez mikrofon i namawiał do wspólnej zabawy.
@Jab – Piotrek chyba miał brązową koszulkę, a na pewno do plecaka miał przytroczony plakat z Wiedźmina. ;)
10. Matt
Sierpień 21st, 2011 at 16:34 | #10
Odpowiedz | Cytuj
Trzeba tam było moich starszych przyprowadzic, może by w końcu pojęli, że Pokemony to nie tylko durna bajeczka dla dzieci…
Z tą zagubioną nagrodą to epic fail xD
11. kelen
Sierpień 21st, 2011 at 16:39 | #11
Odpowiedz | Cytuj
@Salonowy Wampir – tylko do takiego rzutnika musiały by być warunki. Pomysł jak najbardziej dobry, ale w lepszej lokalizacji. No i prawda, braku takiego hosta brakowało.
Tak swoją drogą, to org się już przed 12 pojawił ale nie mógł chyba być wpuszczony tak jakby tego chciał pewnie z przyczyn dezinformacji pracowników lokalu.
12. Jab
Sierpień 21st, 2011 at 16:39 | #12
Odpowiedz | Cytuj
Piotrek to był ten od R4 tak to? Bo z opisu Salona tak wynika. Jak to on, to ma mega piątkę ode mnie, bo to mega pozytywny ziomek :).
13. Salonowy Wampir
Sierpień 21st, 2011 at 16:51 | #13
Odpowiedz | Cytuj
@kelen – Zwracam honor Daru, myślałem, że był tam dopiero po dwunastej, ale przed chwilą oprócz Ciebie jeszcze ktoś wyprowadził mnie z błędu. ;) Nie no rzutnik nie na dworze tylko w lokalu.
@Jab – Ja nic nie wiem o żadnym R4. Ale tak. ^^
14. Jab
Sierpień 21st, 2011 at 17:05 | #14
Odpowiedz | Cytuj
Siedział z nami przy stole?
15. Piotrbov
Sierpień 21st, 2011 at 17:09 | #15
Odpowiedz | Cytuj
@Jab
Tak siedział ;) Miałem czerwony plecak, cały zapchany grami z Giermaszu CDProjektu, a z tyłu plecaka plakat. Oprócz tego krótkie czarne włosy, zbieranie poków do Pokedex’a 3D, no i brązowa koszulka ze Stalker’a Czyste Niebo.
16. Jab
Sierpień 21st, 2011 at 17:12 | #16
Odpowiedz | Cytuj
No to mówię, pozytywny ziomek! Pjona, wieeelka pjona! Ja to ten w zielonej koszulce i blond włosach, miejsca siedzącego Ci ustąpiłem :D. (potem i tak dostawiłem drugą ławkę :])
17. mr. Foo
Sierpień 21st, 2011 at 17:37 | #17
Odpowiedz | Cytuj
O kurna, Pan Tutorial w BIAŁYM t-shirt’cie.
18. Dzika Kostka Toaletowa
Sierpień 21st, 2011 at 19:19 | #18
Odpowiedz | Cytuj
A zdjęcie z głównej jest prze-zacne.
19. Jab
Sierpień 21st, 2011 at 20:10 | #19
Odpowiedz | Cytuj
Ciesze się, że aż tak dobrą fotkę zrobiłem. Tut wiedział jak się ustawić :D.
20. Szirako
Sierpień 21st, 2011 at 20:33 | #20
Odpowiedz | Cytuj
Szkoda że nie mogłem przyjechać :/
21. robito
Sierpień 21st, 2011 at 21:25 | #21
Odpowiedz | Cytuj
Gdyby nie Tut i reszta z forum poszedłbym juz po pięciu minutach. Napisałeś wszystko co się dało.
22. adekk
Sierpień 22nd, 2011 at 00:49 | #22
Odpowiedz | Cytuj
Sprzedam Pokemon Black na DS, nówka!
23. Pan Tutorial
Sierpień 22nd, 2011 at 01:00 | #23
Odpowiedz | Cytuj
Przede wszystkim przepraszam za porypanie godzin z tym turniejem i dzięki za tak wielki odzew :D
Daru był na miejscu od 10tej i chyba nic nie robił w kwestiach organizacyjnych przed godziną 12stą – bo pani z pubu wyszła i zaczęła zamiatać najpóźniej o 11stej i już wtedy mógł pytać co i jak i OGARNIAĆ całość.
Żadnego głośnika nie widziałem i na pewno już nikt z niego nie korzystał, a od organizatora byliśmy nie dalej niż 2 metry, bo widzieliśmy jak ładuje do DSa kart z Celebim i to sprawiło że pościągaliśmy sobie poka na nasze 3DSy.
A i kelen – „m
ógł wstać o 9tej” to jakaś pomyłka, ja nie mogłem chodzić o 9tej, co dopiero mówić o wstawaniu..
 Nazwa
 E-Mail (nie będzie wyświetlany)
 Strona
ZAPRASZAMY NA FORUM!

   
   
   
   
Ostatnie komencioszki
·         Pan Tutorial o PokeFail 2011 – relacja z PokeDay 2011
·         adekk o PokeFail 2011 – relacja z PokeDay 2011
·         Sabikku o [3DS] Operation Moonfall!
·         Oskar o [3DS] Operation Moonfall!
·         robito o PokeFail 2011 – relacja z PokeDay 2011
Ostatnie pościki na forum (te widoczne dla gości)
·         RE: O nintendo.pl by adek
·         RE: Śmiertelnie śmieszne #2by smutas
Kategorie
·         Czytelnia (80)
·         Felietony (14)
·         Historia Nintendo (1)
·         Nintendo Art (14)
·         Nostalgia (1)
·         Okiem gaijina (5)
·         Okiem nie-fanboy'a (8)
·         Recenzje (30)
·         Wywiad (2)
·         Deadly Serious (90)
·         Featured (42)
·         Komiksy (1)
·         Orędzia do narodu (2)
·         Pocztówka z Berlina (10)
·         Podcast (41)
·         Newsy (1462)
·         3DS (640)
·         DS (202)
·         Inne (375)
·         Konferencja (4)
·         Nintendo World 2011 (24)
·         Stadlbauer (38)
·         Wideo (274)
·         Wii (260)
·         Wii U (22)
Archiwa
·         Sierpień 2011
·         Lipiec 2011
·         Czerwiec 2011
·         Maj 2011
·         Kwiecień 2011
·         Marzec 2011
·         Luty 2011
·         Styczeń 2011
·         Grudzień 2010
·         Listopad 2010
·         Październik 2010
·         Wrzesień 2010
Szperałka
Szukaj: 
Copyright ©2010-2011 Deadly Serious – Nintendo na poważnie
Theme by NeoEase. Valid XHTML 1.1 and CSS 3.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Tagi, wyszukiwanie

~zgridesu 3d 3dzi0 adex aggy aktualizacje album andrzej archel artykuły ash200 audycja ban battle frontier baza artykułów beenhakier berry blog błędy bunt button ciekawostki crystal cynd ninja czanel d-serious d4rky dakarem Dark Archon dark kamuto daru day care desert underpass Dim download emachel emerald film film drugi film pierwszy filmiki firefree fis flame flasz flejm forum foto frlg funny man galeria gitny glossygem google gorzkie żale grafika grafiki grzeg hikomikos hyperion ifrexalis imprezy informacje island of glory kalendarium kangel kartdeks karty kłótnia komiks koniec koniec revivala konkurs księga pamiątkowa kykiske lab legends listva logo lord maddox mapa mg minecraft minirevival mitink moderacja modrzew mpoke mpokemon muzyka nid nolfaverll nowy revival obrazki open revival oświadczenie vulpiego paczki pbf Piotrek1113 podkast pokecollect pokeday pokeevent pokefail pokeman pokemon pokemon rulez Pokemon Valhalla pokeraj pokerulz pokescena pokeserwis pokezin posysaj poznań pppsp pps ptcg punkty PV pvf pyrkon pyrkon2014 radio radio reprint raik ranki re:vival reakcja red blue yellow reklama relacja reorganizacja revelvet revival revival 6 revival on air revival promo project revival trade revivalinia rinfo roa rok 2001 rok 2005 rok 2006 rok 2007 rok 2008 rok 2009 rok 2010 rok 2011 rush sb scott serwer sousuke spotkanie strony targi teor the end of revival toplista trawek trolling tyma unboxing użytkownicy vud vulpi Warszawa wikinezka xipog xipogcraft youtube załączniki zamknięcie zdjęcia