Zamknięcie projektu Revival - oficjalnie

Oficjalne oświadczenie vulpiego:


Drodzy użytkownicy Forum Revival. Z tej strony vulpi, administrator Forum Revival, Xipog PBFu, oraz kiedyś Technikum Pokemon (2002), NTP (2003).

Siedząc 11 lat w pokemonowym światku, czas nareszcie powiedzieć sobie dość.

Kiedy zaczynałem przygodę mając ledwo 13 lat, internet był zupełnie innym miejscem niż jest dzisiaj. Kiedyś ciężko było znaleźć jakiekolwiek informacje dotyczące Pokemonów, a stworzenie własnej takiej strony powodowało zazdrość kolegów i zachwyt kobiet które zostawały przyciągane jak magnes.Otwarcie projektu Forum Revival (2006), oraz całego Revival Uniwerse (2010)... zastanawiałem się ile to jeszcze uciągnie. Ile lat jeszcze Pokemony oraz ich świat będą na topie i ile więcej można z nich wyciągnąć tak, by przyciągnąć siebie i co najważniejsze - Was do gry.

Niestety Polska Pokescena jakkolwiek chcemy ją nazwać, była pełna nienawiści i typowej polskiej zawiści, a dziś jest pełna stagnacji i marazmu. W najlepszych dla mnie czasach czyli przełomie roku 2009 i 2010, poznałem najwięcej przyjaciół i wrogów, najwięcej się wtedy działo wojen i powstawało nowych stron (tyleż samo - upadało). To był piękny przykład rozkwitu, którego dzisiaj się już nie znajdzie.

Dzisiaj internet jest zupełnie innym miejscem. Nie ma tu już miejsc na fora. Teraz młodzi komunikują się za pomocą innych serwisów - molochów, przy których ledwo dwa kliknięcia wystarczą do stworzenia kolejnego klona na którego i tak nikt nie wejdzie.

Niestety nie widzę miejsca dla Forum Revival w tym gronie. Z przykrością muszę ogłosić zamknięcie Forum Revival, które pozostanie wyłącznie w formie archiwum, w którym posty, tematy oraz użytkownicy będą wyłącznie do przeglądu bez możliwości edycji, odpisu, czy ponownej rejestracji.
Powód nie kasowania forum jest bardzo prosty - 7 lat istnienia forum i odzyskanie bazy z jego otwarcia to kolebka pięknej historii w której uczestniczyło niemalże 3000 osób. Zabijanie tego, byłoby jak wycięcie kawałka siebie z internetowego świata.

Nad niektórymi, pozostałymi projektami Uniwersum Revivala właśnie ważą się losy. Na pewno pozostanie nasza domena "xipog.pisz.pl" na której mam swojego prywatnego mejla, jak również kilkanaście innych osób. Pozostanie również Album i Kalendarium, być może również Revelvet (ale w innej i zmienionej formie).

Zamykanie projektu Revival już odbywało się od pewnego czasu, m. in. zakończeniem ROA, przeniesieniem Xipog PBFu do Wyspy, oraz serwera Minecraft (XipogCraft) na AntyKopalnię. Już za niedługo zamknięty zostanie G.O.F.R., Faktoria, oraz kilka innych pomniejszych projektów. Mitink od 2011 roku odbywa się w ściśle zamkniętym gronie około 10 osób.

Muszę przyznać, ze było to wspaniałe 11 lat. Wiele osób nawet nie wie, jak bardzo przyczyniło się do ukształtowania mojego dzisiejszego "ja", podejścia do niektórych spraw i utworzenia w sobie przywódczej natury, która bardzo mi dzisiaj pomaga w pracy.
Warto by było podziękować poszczególnym osobom za ich szczególny wkład, ale jest Was tak wiele, że nie jestem w stanie was wymienić. Na pewno mogę podziękować wszystkim moim przyjaciołom jak i wrogom, oraz cieszyć się, że wiele przyjaźni zostało do dzisiaj w formie jeszcze silniejszej - znamy się już nie tylko z internetu - widzieliśmy się ze sobą na żywo - niezapomniane przeżycia i mnóstwo wrażeń. Tęsknię.

I pomimo wielu złych chwil i decyzji, które dla niektórych mogą być śmieszne - niczego nie żałuję. Uważam, że Forum Revival nie byłoby przez pewien czas tym - czym było. Jednym z najlepszych i największych for o Pokemon w polskim internecie, odwiedzonym 16 milionów razy przez 200 tysięcy różnych unikalnych osób. A mówimy tylko o samym forum, a nie całym uniwersum. 66% z was - powracało do nas częściej niż 2 razy w tygodniu. Dziękuję.

Chciałbym jeszcze powiedzieć wszystkim hejterom Forum Revival - walcie się :)
Co do innych osób, które uważają, że nie przyczyniłem się w żaden sposób do rozwoju ani Forum Revival (dodam - własnego forum), ani jakiejkolwiek części PPSu, mogę tylko uśmiechnąć się z dozą pobłażliwości. Nie jestem w stanie zliczyć w ilu projektach na PPSie uczestniczyłem, było tego więcej niż się komukolwiek wydaje, było Radio Reprint, był PokeZin, był KartDeks, było OTP, Mitinki, Mapy, Muzyka, wkład w Anime oraz wkład w PTCG (set ex Project Oneself i ex Revival), był Minecraft, frich, FIŚ, VUD, UPBF, G.O.F.R., ROA i to wszystko było innowacją w PPSie, która była dalej tylko kopiowana. I pomimo tego, że wiele z tych projektów nie wypaliło, a niektóre były niesamowitymi perełkami i świetnymi pomysłami, to mogę z całym szacunkiem powiedzieć - próbowaliśmy.
Próbowaliśmy nawet jeśli z góry ludzie zakładali porażkę. Sprawdzaliśmy jak to wypali, jak się przyjmie i nie słuchaliśmy krytyki, bo robiliśmy dalej swoje i po swojemu. Ale próbowaliśmy. A wy co hejterzy? Ledwie jednego projektu który ktoś w pocie czoła wam przekazał, nie umiecie utrzymać a co dopiero skończyć i krytykujecie innych, którzy przez 11 lat stworzyli 25 GB materiałów dla samego jednego forum? Drodzy hejterzy - jesteście wszyscy żałośni.

Dzisiaj mam już 26 lat i pracuję bardzo ciężko. Nie ma mnie 11 godzin w domu i nie mam czasu dla swojej kobiety, z którą mam zamiar założyć rodzinę, a co dopiero na pokemonki, które stają się niszowe. Oczywiście będą trwać nadal, jak mario, czy zelda - topowe produkty Nintendo, ale będą tak jak one - niszowe. Będzie nowa gra - będzie tygodniowy hype, a potem to wszystko minie. Ile nowych stron o Mario pojawiło się w tym roku? Najprawdopodobniej więcej niż stron o Pokemonach... niektórzy nie dopuszczają myśli "zakończenia" pokemanii w Polsce, ale już niedługo otworzą oczy.

Oznacza to, że Revival zostaje zamknięty nie dlatego, że nie mam na niego pomysłu, bądź uważam, że gdzieś kiedyś wybrałem złą drogę i jest już za późno, nie, to nie prawda. Revival zostaje zamknięty, ponieważ nie mam czasu, żeby wdrożyć w niego pomysły, które przez ostatnie miesiące się zbierały, a nikt nie zagwarantuje mi, że dzięki Revivalowi wyżywię rodzinę.

Dodam jeszcze, że zamykam głównie Forum Revival, całe Uniwersum Revivala zostaje i będzie działać nadal lecz w mocno okrojonej wersji.

I jeszcze jedna ważna kwestia, którą chciałem sobie zostawić na koniec. Vulpi jako ja, to postać która odchodzi z Polskiej Sceny Pokemon. Będziecie o mnie słyszeć (już słyszycie) coraz mniej, będę się angażował w coraz mniejszą ilość pracy i współpracował z małą grupą ludzi z którymi tworzymy coś wielkiego, co już dawno przerosło siłą przebicia Revivala i co sprawia, że spełniamy się w tym co lubimy i jeszcze dobrze na tym wychodzimy.

To było 11 niezwykłych lat, ale dla mnie historia się kończy. Osoby, które są moimi przyjaciółmi z PPSu, dobrze wiedzą już od dawna jak mnie złapać na szybko do rozmowy i zawsze jestem dla nich.

Wszyscy pozostali którzy chcą się ze mną skontakować mają jedyną drogę wolną w postaci mojego e-maila: lisek@xipog.pisz.pl - tak to będzie jedyna droga - kasuję numer GG oraz Jabbera. Odpiszę na każdego e-maila (tylko dajcie mi trochę czasu), a dla każdego znajomego zaproponuję inną formę kontaktu ze mną, gdzie będę dostępny częściej niż na GG (głównie poprzez facebooka).

Dziękuję wszystkim Wam jeszcze raz,

~vulpi

Napisano: 22 kwietnia 2013
Opublikowano: 8 października 2013


PS: Prace nad The End of Revival trwają nadal. To będzie kolejna pamiątka, którą pozostawię po sobie i będę z niej dumny.

1 komentarze:

  1. to jeszcze nie koniec - nie póki idea istnieje. czy to takie ważne o czym forum będzie traktować? chyba nie.

    OdpowiedzUsuń

Tagi, wyszukiwanie

~zgridesu 3d 3dzi0 adex aggy aktualizacje album andrzej archel artykuły ash200 audycja ban battle frontier baza artykułów beenhakier berry blog błędy bunt button ciekawostki crystal cynd ninja czanel d-serious d4rky dakarem Dark Archon dark kamuto daru day care desert underpass Dim download emachel emerald film film drugi film pierwszy filmiki firefree fis flame flasz flejm forum foto frlg funny man galeria gitny glossygem google gorzkie żale grafika grafiki grzeg hikomikos hyperion ifrexalis imprezy informacje island of glory kalendarium kangel kartdeks karty kłótnia komiks koniec koniec revivala konkurs księga pamiątkowa kykiske lab legends listva logo lord maddox mapa mg minecraft minirevival mitink moderacja modrzew mpoke mpokemon muzyka nid nolfaverll nowy revival obrazki open revival oświadczenie vulpiego paczki pbf Piotrek1113 podkast pokecollect pokeday pokeevent pokefail pokeman pokemon pokemon rulez Pokemon Valhalla pokeraj pokerulz pokescena pokeserwis pokezin posysaj poznań pppsp pps ptcg punkty PV pvf pyrkon pyrkon2014 radio radio reprint raik ranki re:vival reakcja red blue yellow reklama relacja reorganizacja revelvet revival revival 6 revival on air revival promo project revival trade revivalinia rinfo roa rok 2001 rok 2005 rok 2006 rok 2007 rok 2008 rok 2009 rok 2010 rok 2011 rush sb scott serwer sousuke spotkanie strony targi teor the end of revival toplista trawek trolling tyma unboxing użytkownicy vud vulpi Warszawa wikinezka xipog xipogcraft youtube załączniki zamknięcie zdjęcia